Bahçe ve Balkonları Yaza Hazırlayın! Saksıları Eskisinden Daha Çekici Hale Getirecek 13 Fikir

1. Peçeteleri saksılara transfer edin.

Dekupaj yöntemi ile sevdiğiniz peçeteleri saksılara transfer edebilirsiniz. Öncelikle saksıları akrilik boya ile 4-5 kat boyayın. Ardından dilediğiniz peçete ile dekupaj işlemini uygulayın. En son çift kat vernikledikten sonra saksılarınız hazır olacaktır.

 

2. İpleri saksılara geçirin.

Dış görünüşünü beğenmediğiniz saksıları halat ipler ile yenileyebilirsiniz. Silikon tabancalar ile halat ipleri saksılara geçirin. Üzerine dilediğiniz renk spreyleri sıkarak süsleyin.

 

3. Aman saksılar üşümesin.

Saksıların imajını örgü saksı modelleri ile değiştirebilirsiniz. Sık iğne yöntemi ile saksının boyuna göre örme yapın. Örgü modellerinde saksıları giydirerek çiçeklerinizi daha gösterişli hale getirin.

 

4. Damgalara dönüş…

Saksıları dilediğiniz renklere boyadıktan sonra, ister hazır ister kendi hazırladığınız damgalar ile üzerini renklendirebilirsiniz.

 

5. Sevmediğiniz saksılar kara tahtaya dönüşürse..

Saksılarınızın üzerini kara tahta boyası ile boyayarak, hem evinizde hem bahçenizde farklı bir hava yaratabilirsiniz. Tebeşir ile saksının içinde ne yetiştiğini yazmak veya farklı bir slogan kullanmak sizin zevkinize kalmış tabi.

 

6. Dantelin modası asla geçmez…

Eşyaların üzerini örterek bir zamanlara damga vuran danteli, giysilerde ve modern dekorasyonda sık sık görüyoruz. Kullanılmayan dantelleri, silikon tabancası ile saksılara uygulayın. İstediğiniz boyut ve şekilde kesip yapıştırarak farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

7. Kuru dal toplamaya çıkıyoruz.

Hem bahçenizi hem balkonlarınızı bu saksılar ile değiştirin. Eski saksıların üzerine silikon tabancası ile tutturduğunuz dalları ekleyerek kullanabilirsiniz.

 

8. Hiçbir şeye benzemeyen o saksıyı sehpaya dönüştürüyoruz.

Yapmanız gereken tek şey saksıyı ve alt tabağını dilediğiniz renklere boyayarak süslemek. Ardından alt tabağı saksının üzerine sabitleyerek, tasarım bir sehpaya dönüştürebilirsiniz.

 

9. Eski kumaşları değerlendiriyoruz.

Desenini beğendiğiniz, bir gün kullanırım diye kenara ayırdığınız kumaşları kullanma vakti geldi. Tutkalı fırça yardımı ile saksıya uygulayın. Ardından saksı boyutlarına göre kestiğiniz kumaşı üzerine kaplayın. Hava kabarcıkları oluşmamasına dikkat edin.

 

10. Dalgaların gücü adına !

Balkonlarınıza veya bahçenize yazı erken getirmeye ne dersiniz? Yazdan kalma biriktirdiğiniz deniz kabuklarını silikon tabancası ile saksının üzerine sabitleyin. Dilerseniz üzerini vernikleyebilirsiniz.

 

11. Çuval bezleri en çok sukulentlere yakışıyor.

 

12. Örgü lifler saksılara geçerse…

 

13. Tüp boya ile harikalar yaratın.

Saksının üzerine dilediğiniz bir renk boya ile astar geçin. Ardından saksıyı ters çevirin ve tam ortasından yanlara gelecek şekilde tüm boyayı sıkın. Kuruduktan sonra vernikleyerek kullanabilirsiniz.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Comments

0 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy