Banyodan Sonra Cilt Bakımı Şart !!!

Banyo yaptıktan sonraki cilt bakımı en iyi cilt bakımıdır ve çok iyi sonuç verir. Banyo sonrası cilt bakımı konusunda en…

Banyo yaptıktan sonraki cilt bakımı en iyi cilt bakımıdır ve çok iyi sonuç verir. Banyo sonrası cilt bakımı konusunda en önemli şey cildin yumuşamış, temizlenmiş ve gözeneklerin açılmış olmasıdır. Banyo sonrası bakımdan önce tabiki banyo yaparken bakım ve temizleme nasıl olmalıdır ondan bahsetmeliyiz.

 

Banyo yaparken cilt bakımı

Banyo yaparken peeling yapmak çok faydalıdır. Peeling için bir çok kozmetik ürün vardır ancak aslında en güzel peeling hafifçe kese yapmaktır. Fakat burada önemli olan cildi tahriş etmemek hafif kese yapmaktır. Eğer yüzünüze de aynı şekilde peeling yapmak isterseniz bunun için satılan diğer vücut kesesinden farklı özel yüz keseleri satılmaktadır.

 

Banyodayken yapacağınız en başarılı işlemler gözenekleri açmaya yönelik işlemlerdir. Özellikle yaz ayları dışında sıcak suyu bir süre açıp bekleyip sonra buhar dolan banyoda beklemek buhar banyosu olarak gözenekleri oldukça iyi açacaktır.

 

Banyodan çıktıktan sonra cilt bakımı

Banyodan çıktınız artık tamamen kirlerden arınmış, tamamen gözenekleri açılmış bir cilde sahipsiniz. Burada önemli nokta açık olan gözenekler çok kolay yağ ve kir ile dolar. Yüz bölgesinde açık gözenekler kapanmadan kir ve yağ dolarsa bu siyah nokta oluşumuna sebep olur. Siyah noktalar da bir yerden sonra geriye dönüşü oldukça zor bir şekilde cilde yerleşir. Bu sebeple banyodan çıktıktan sonra ilk olarak yüzünüzü tonik ile silmeli ve gözenekleri sıkılaştırmalısınız. Bir çok kozmetik firmasının ürettiği tonikler dışında evde kendiniz yapabileceğiniz doğal ev yapımı tonikler ile de gözeneklerinizi sıkılaştırabilirsiniz. Örneğin doğal maden suyu tek başına oldukça başarılı bir toniktir. Aynı zamanda bunun içine birkaç damla limon suyu ekleyerek de gayet güzel bir ev yapımı doğal tonik elde edebilirsiniz. elma sirkesinin de son derece etkili bir gözenek sıkılaştırıcı tonik olduğunu unutmamak gerekir.

 

Banyoda temizlenen cilt nemini kaybetmiş, kurumuş ve gergin olur. Bu sebeple de banyodan sonra cilt bakımı için vücudunuzu bitkisel yağlar ya da bazı su bazlı kremler, vücut kremleri ve sütleri ile nemlendirebilirsiniz. Banyodan sonra vücudunuza pirinç yağı sürerseniz vücuttaki lekelerin azalmasını sağlar.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Comments

0 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy