Bebek Memeden Nasıl Kesilir
Paylaş:

Bebek Memeden Nasıl Kesilir

İlk anneliğini yaşıyan hanımlar için bebek ne kadar süre sonra emzirilmekten bırakılır sorusunu cevaplıyoruz. İşte bebek memeden nasıl kesilir?

bebek-memeden-neden-kesilir

 

Emzirme, bir bebek ile anne arasındaki en güçlü bağ olduğundan, bebeği memeden bıraktırma işi biraz zahmetli ve zordur. Ancak sabırlı ve azimli olmak, bebeği bir şekilde memeden bıraktırıp ek besinlere yönelmek bebeğin sağlıklı bir gelişim sağlaması için son derece önemlidir.

Uzun yıllardır uzman hekimler, bebeği 6 ay yalnızca anne sütü ile beslemeyi, 6 aydan sonra anne sütü ve ek besinle bir yaşına kadar devam etmeyi ve akabinde bebeğin memeden kesilmesini öneriyorlar. ancak ek besin ve anne sürü isteğe göre iki yaşına kadar da sürdürülebilir, fakat sonrasında muhakkak bebek memeden bırakılmalıdır.

Bebek Memeden Nasıl Bıraktırılır?

Bebeği memeden kesmeden en uygun zamanı bir yaş sonrası olduğunu söyleyen uzman hekimler, diş çıkarma, hastalık, taşınma, bakıcı değiştirme ve ayrılık gibi durumlarda bebek için memeden kesilmeye uygun bir dönem olmadığını söylemekteler. Bebeğinizi memeden keserken en çok dikkat etmeniz gereken şey, bebeğinizle daha alakalı olmanız, onunla oyunlar oynamalısınız, sık sık okşayıp sevmenizdir.

Bebek Memeden Nasıl Kesilir
0 oy, 0.00 ort. puan (0% beğenilme)
Yazar Olmak için tıklayınız...
0 0 117 01 Şubat, 2013 Sağlık Şubat 1, 2013
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook Comments

Benzer Konular

Arama
Sponsor İçerik

Tesettür