Eldeki Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları

Merhaba hanımlar, sağlık konuları ile sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bu konumuzda elimizdeki kırışıklıklar nasıl geçer? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. İşte eldeki kırışıklıklar nasıl geçer?

el-kirisikligi-nasil-gecer

 

Kırışık eller insanları daha yaşlı gösterdiği yadsınamaz bir gerçek.Bu yüzden gerek cilt kremleri ile gerekse nemlendiricilerle veya vazelinle ellerimizi ve cildimizin soğuk ile temas eden diğer bölgelerimizi mutlaka korumamız gerekiyor. Bu korunmak için kullanılan kremleri evlerimizde yapabileceksiniz. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun konuğu olduğu ve Star tv’de Melek Baykal tarafından sunulan ‘MELEK’ adlı programda bizlere tarif ettiği eldeki kırışıklara veya çatlamalara bitkisel çözüm kreminin evde yapımını sizlerle paylaşacağız.

 

Kullanılacak Malzemeler: Bu malzemelerden gliserin ve gül suyu haricinde diğer hepsi bir marketten ucuza elde edilebilecek ürünler olup sizlerin de zaten mutfaklarınızda sıklıkla kullandığınız kış meyveleri ve sebzelerinden oluşmaktadır.

* 50 ml. Havuç suyu
* 50 ml. Salatalık suyu
* 50 ml. Limon suyu
* 50 ml. Portakal suyu
* 50 ml. Gül suyu
* 10 ml. Gliserin

Hazırlanışı: Yukarda sayılan malzemeleri kuru meyve sıkacağı ile sıkalım. Hazırlamış olduğumuz karışımları kırışmış bölgelerimize uygulayacağız.. Bu karışımı buzdolabında, ağzı kapalı cam bir şişede bir hafta saklayabilir ve bu süre zarfında dilediğimiz kadar kullanabiliriz. Hem kırışıklıkları azaltıcı hem de cildi besleyici özellikleri olan doğal cilt kremi tarifini de böylece almış oldunuz.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Comments

0 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy