Erkeklerin Surat Tipine Göre Saç Şekilleri

Oval Yüz Tipi

 

 

 

Oval yüz şekli simetrik ve düzgün orantılı olduğu için hemen hemen her saç modeli ile uyumlu olabilir. Tercih edeceğiniz uzun veya kısa saç modelleri sizin insiyatifinize kalmış durumda.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kare Yüz Tipi

 

 

 

 

Kare yüz tipi erkekler için en ideal yüz tipidir. Oval yüz tipi gibi çoğu saç stili için harika bir temel oluşturur. Bu surat yapısına sahip erkekler ısa saç modelleri çok iyi taşıyabilirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dikdörtgen Yüz Tipi

 

 

 

 

Dikdörtgen ya da uzun yüz, yüzünüzü gereğinden uzun gösterecek saç modellerinden kaçınmalısınız, alnınızın önüne düşen saç stilleri ile alnınızı daha kısa gösterebilirsiniz. Yanları kısa tutmak yüzünüzün daha uzun olduğunu belirginleştirir. Bu tip saç modelleri sizi olduğunuzdan daha cool birisi haline getirebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yuvarlak Yüz Tipi

 

 

 

 

 

Yuvarlak yüz şekillerinde belli çizgi ve açılar olmadığı için saçlarınız ile bu durumu tamamlamalısınız. Sakal ile çenenize açıda verebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elmas Yüz Tipi

 

 

 

 

 

Elmas yüz şekli diğer yüz tiplerine oranla daha az bulunan elmas yüz şekli; alın ve çene bölgesine genişlik kazandıran saç modelleriyle çok uyumludur. Eğer yanları kısa tutarsanız kulaklarınızı gereğinden daha büyük gösterebilirsiniz bu yüzden dikkat etmelisiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalp Yüz Tipi

 

 

 

 

 

 

Kalp yüz şekli geniş alın ve dar çeneye sahip insanlarda görülür. Alnın izle iyi bir açı yakalayabilmek için sakalların önemi oldukça fazladır. Alnınızın genişliğini vurgulayacak modeller sizin için daha uyumlu olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Comments

0 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy