Eyvah Ayrıldık: Kalbim Acıyor!

Selam kızlar, iyisinizdir umarım 🙂

beautiful-cute-photography-pink-pretty-Favim.com-451475

Bugünkü konumuz ayrılık acısı.

Biriyle bir ilişkiye başlarken ayrılığı düşünmeyiz. İlk günler de onunla bir gelecek hayali kurmayız ama ayrılacağımız günü de düşünmeyiz.  Yavaş yavaş ilişki rayına oturur o kişiye bağlanırız ve en kötüsü alışırız. Bağlanıp alıştıktan sonra artık gelecek hayalleri kurarız. Onunla okul bitince sözleniriz, şu zamanda nişan yaparız gibi birçok hayal.

Bazen çok güzel çok kıskanılan çift olursunuz, herkes size imrenir. İnsanlardan aldığınız olumlu tepkiler sonucunda ayrılmayacağınıza emin olursunuz, o kötü ayrılığı aklınıza bile getirmezsiniz. Ne kadar kötü değil mi, her gününüzün beraber geçtiği, adet zamanlarınızı bile bilip bu zamanlarda sinirli ve alıngan olduğunuzu düşünen birinin artık hayatınızda olmayacağını düşünmek? Tek kelimeyle nefes almayı kesecek kadar acı verici.

Her şey güzel giderken ya da son zamanlarda sallantılı geçen ilişkiniz biter. Son zamanlarınız da kavga etmekten sıkıldıysanız bu size oh rahatladım dedirtip sonradan acısını gösterir; her şey güzel giderken bitmişse sizi derin bir boşluğa atar.

Kızlar üzgünüm ama sizin şimdi nur topu gibi bir aşk acınız oldu.:( Onsuzluk size çok ağır gelecek, özleyeceksiniz, başkasıyla olduğunu düşünüp parçalanacaksınız. Bunlar çok normal. Herkesin yaşadığı şeyler. Ağlayın, kimseden çekinmeden ağlayın. Bu acı yaşanmadan atlatılmaz.

Sabahları yüreğinizde bir acı ile uyanacaksınız. O acı öyle bir şey ki sizi uyutmaz uyutunca da erkenden yüreğinizde belirir ve sizi ağlayarak daldığınız uykudan uyandırır. Gözyaşlarınızı akıtacaksınız sonra pikenin altından akan burnunuzu ve gözyaşlarınızı silip ailenize belli etmeden kızaran gözlerinizi yıkayarak az da olsa kızarıklığını saklamaya çalışacaksınız. Ev size dar gelecek rahatça ağlayamadığınızdan, dışarı ise çok kalabalık. Bir yanınız tek kalmak isterken diğer yanınız bir arkadaşınızın omzunda ağlamak isteyecek. Nefes alamayacaksınız… Her şarkıda boğazınız düğümlenecek. Her şarkı onu size hatırlatacak. Telefonunuz çaldığında o diye heyecanlanacaksınız, başkası arayınca ağlamaklı istemsiz konuşacaksınız.  Operatörden ya da en sevdiğiniz arkadaşınızdan gelen mesaja söveceksiniz. Tek bir kişiyi isteyeceksiniz yanınızda sadece o.  Herkes sizi avutacak ama bu avutmalar saçma gelecek. Onsuz mutlu olacağını söyleyecekler mantıklı gelmesi mümkün mü? O acıyı çekerken mümkün değil. Onsuz nefes alamazken onsuz mutlu olmak düşüncesi tabiki de saçma gelecek. Sürekli ondan bahsetmek isteyeceksiniz, her anınızı onlarca, yüzlerce hatta binlerce kez anlatacaksınız. İnsanları bıktıracaksınız ama siz sadece ondan konuşacaksınız. Gördüğünüz herkeste onun bir parçasını bulacaksınız. Onun burnu, onun ağzı, onun kokusu… Herkes o gibi gözükürken kimse o olamayacak. Bir yandan onun ölmesini isterken bir yandan onun omzunda ağlamak isteyeceksiniz. Ne olursa olsun onunla olmak isteyeceksiniz.

Ayrılık bu kadar zorken ağlamayın diyemem ağlayın geçiyor. Bunu size boş yere söylemiyorum. Ankara’nın Bağları şarkısında bile ‘’Ben sevdim eller aldı.’’ kısmını duyup ağlayan, sınıfta nefes alamayıp dersten çıkan biri olarak söylüyorum. Ben de geçtim bu yollardan. Güçlendim ve iyiyim. Şimdi iyi ki bitmiş diyorum. Siz de öyle diyeceksiniz büyük ihtimalle. Kendinizi acıya kaptırıp kötü şeyler yapmayın. Kimse vazgeçilmez değildir. Bu acıyı ne ilk yaşayan sizsiniz ne de son yaşayan.

Açın Romantik Komedi 2’yi izleyin. Oradaki kız ayrılınca ne yaptı görün. Ajda Pekkan Sevene Zulmedeni Ezer Geçerim şarkısını dinleyin. Az güçlenin. Acınızı yaşayın dedim diye dibe vurmayın.

Bir gün prensiniz size bulacak en kısa zamanda prensinizin karşınıza çıkması dileğiyle   🙂

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Comments

0 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy