Search
Pazartesi, 30 Mayıs 2016
 • :
 • :

Saçlar için Kil Maskesi nasıl yapılır ? Faydaları nelerdir ?

Kil Maskesi

Kil Maskesi

Saç bir bayanın en doğal aksesuarıdır. Bu nedenle saç her zaman bakımlı olmak zorundadır. Fakat günlük hayatta ki sinir, stres, can sıkıntısı, şampuanlar veya hastalıklar nedeniyle oluşan saç dökülmesi günümüzün en büyük sorunları haline gelmiştir. Bayanların bu konuda çözüm arayışına girmesi birçok sektörü canlandırmıştır. Bunun yanı sıra saçlara uygulanması basit ve doğal olan maskelerde vardır. Bu yazımızda sizlere Kil Maskesinin saçları nasıl beslediğini ve nasıl yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Kil; içindeki birçok minerallerle saçı besler ve diğer içerdiği maddeler sayesinde de (kalker, silis, mika, demir, oksit) saçın yağ oranını azaltır. Saf kili aktarcılardan temin edebilirsiniz.
Hazırlanışı:

 • 1 Su Bardağı Kil
 • 1 çay kaşığı bal
 • 1,5 su bardağı süt

Verilen miktarlar saçınızın gür olmasına veya az olmasına göre değişir. İstenilen malzemeleri bir kapta karıştırdıktan sonra ince bir tabaka halinde saçın her tarafına yedirilir. Kil maskesi kuruduktan sonra duşa girip bol suyla saçınızı yıkayın. Bu uygulama 2 haftada bir yapıldığı taktirde daha iyi sonuçları siz de göreceksiniz.Makalenizi gönderin, adınızla yayınlayalım. İçerik Göndermek İçin Tıklayınız...

 • Aylin

  Merhaba benim saçlarım çok çabuk yağlanıyor. Duştan 12 saat sonra yağlanma başlıyor. Bazen günde 2 kez duş almak zorunda kalıyorum. Doğal kili çok önceleri yıkarken kullanmıştım şampuan gibi uyguluyordum ıslatıp. Bu yöntemi ilk kez deneyeceğim. Uygulama sırasında saçın temiz yada kirli olmasının bir önemi var mı? Birde duşta maskeli saç yıkandıktan sonra şampuan ve krem uygulaması nasıl ve kaç kez olmalıdır?

  • http://www.kizlarhakkinda.com/ Kızlar Hakkında

   Merahaba Aylin, Maske temiz saça uygulanmalıdır. Saç yıkandıktan sonraki süreç için bir limit yoktur. Arındığını temizlendiğini hissettiğiniz an bırakmanız yeterli olacaktır.

  • http://www.kizlarhakkinda.com Kızlar Hakkında

   Merahaba Aylin, Maske temiz saça uygulanmalıdır. Saç yıkandıktan sonraki süreç için bir limit yoktur. Arındığını temizlendiğini hissettiğiniz an bırakmanız yeterli olacaktır.