Sağlıksız Olduğunuzu Gösteren 7 Uyarı İşareti !

Burada, sizin bir şekilde farkında olmadığınızı varsayarak, sağlıksız olduğunuzu, bir şeylerin yolunda gitmediğini anlayabileceğiniz 7 farklı belirtiden bahsetmek istiyoruz. Gözlerinizi ve kulaklarınızı iyi açın. Belki de kendiniz için hayatınızda, alışkanlıklarınızda bir kaç değişiklik yapmanın zamanı gelmiştir. Büyük değişiklikler…

 

1.KÖTÜ CİLT

Cildinizin kalitesi sağlığınız hakkında geniş kapsamlı bilgi edinmenin yüzde yüz garantili bir yolu. Tabii ki, bazı insanlar sivilce vb. cilt problemlerine sahip olabilir, bunları göz ardı ediyoruz, fakat cildiniz sağlığınızla ilgili bazı büyük problemleri işaret ediyor olabilir. Kötü bir beslenme düzeni cilt kalitenizi etkiler, peki ya cildinizde oluşan çatlaklar veya lekeler ? Muhtemelen size bir şeylerin yolunda gitmediğini söylüyorlar.

 

2.UYKU PROBLEMLERİ

Geceleri uykuya dalmakta zorlanıyor musunuz ? Öyleyse, hayatınızda bir takım düzenlemelere gitmeniz gerekiyor olabilir. Belki yanlış yiyecekler, geç saatlerde fazla kafein tüketiyorsunuz yada gün içinde yeterince enerji harcamıyorsunuz. Uyku problemleri de bir şeylerin yolunda gitmediğinin göstergesi. Aynı zamanda uyuyamamak başka sağlık problemlerine de neden olabilir.

 

3.SİNDİRİM PROBLEMLERİ

 

Belki içinizden bu kadar da çirkinleşme diyebilirsiniz 🙂 Ama emin olun idrarınızın rengi ve ne sıklıkta tuvalete gittiğiniz, bir çok sağlık probleminin belirtisi olabilir. Kontrol edin, idrarınız açık renkli ve kokmuyorsa, muhtemelen iyisiniz. Büyük idrarınızı yapma sıklığınız düzenli olmalı, çok uzun aralıklı olmamalı. Yeter dediğinizi duyar gibiyim ama, idrarınızı yaparken de ufak ayrıntıları göz ardı etmeyin, farklı bir durum bazı sağlık problemlerinin belirtisi olabilir.

 

4. DUDAK MERHEMİ KULLANMA GEREKLİLİĞİ

 

Eğer dudaklarınız sürekli çatlıyorsa ve dudak merhemi kullanmadan yaşayamaz hala geldiyseniz, vücudunuz size birşeylerin ters gittiğini söylemeye çalışıyor olabilir. Özellikle dudaklarınızın durumu, vitamin eksikliklerinizle ilgili gösterge niteliğindedir. Eğer dudaklarınız çatlıyorsa, vitamin eksikliği sorununuz olabilir. Beslenme düzeninizi gözden geçirin ve ihtiyacınız olan besinleri dahil edin.

 

5.KÖTÜ EL VE AYAK TIRNAKLARI

 

 

Eğer dudaklarınızın durumu yeterince sağlam bir delil göstermediyse, el ve ayak tırnaklarınız size sağlıksız olduğunuzu söylüyor olabilir. Tırnaklarınızda gözle görülür renk ya da şekil değişiklikleri, kopmalar meydana geliyorsa, bunlar tehlike işaretleri anlamına geliyor. Tırnaklarınız genel sağlığınızla ilgili bir çok şey söyleyebilirler, eğer alışılmadık bir durum varsa göz ardı etmeyin.

 

6.VÜCUT ISISINDA İNİŞ ÇIKIŞLAR

 

Soğuk el ve ayaklar normal bir durum değil. Tabii ki çevresel ve mevsimsel faktörler büyük rol oynuyorlar fakat sürekli olarak el ve ayaklarınız soğuk haldeyse, bu durum bir takım kardiyovasküler problemlerin işareti olabilir. Özellikle, soğuk el veya ayaklar bazı kan dolaşımı problemlerinin olduğunu, kanın gitmesi gereken yere gitmediğini gösterir. Eğer bu kronik bir durum haline gelmişse, kontrol ettirmenizde fayda var.

 

7.BULANIK ZİHİN

 

Şüphe yok ki zihinsel becerimiz ve beyin sağlığımız bizim fiziksel sağlığımızla yakından alakalı. Araştırmalar obezite ve yüksek yağ oranının bizim zihinsel faaliyetlerimiz üzerinde belirgin bir etkiye sahip olduğunu söylüyor. Ürkütücü ama bir o kadar da umut verici. Eğer düşüncelerinizi toplamakla veya yoğunlaşmakla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, biraz kilo vermeniz gerekiyor olabilir. Gidip biraz egzersiz yapın ve hem mental hem de fiziksel olarak daha iyi hissedin.

 

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Comments

0 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy